Image
Top
Navigation
bukowina
14/07/2014

Coś dla duszy i dla ciała

Na osoby, które spędzą weekend, urlop, wakacje w naszych domkach wypoczynkowych całorocznych czekają liczne atrakcje. Komfortowe wnętrza umilą pobyt, malowniczy pejzaż za oknem podziała uspokajająco a pobliskie obiekty urozmaicą spędzony czas.

Mamy niespodziankę dla wędkarzy amatorów jaki i zawodowców, a także dla miłośników dobrej, polskiej kuchni. W pobliżu domków znajdują się stawy hodowlane, doskonała miejsce do wędkowania. Spożywanie świeżych ryb to uczta dla zmysłów, samodzielnie złowione i uwędzone w pobliskiej wędzarni smakują wyjątkowo i dają nieocenioną satysfakcję. Turyści wolący degustację przyrządzonych ryb, bez konieczności łowienia i wędzenia, mogą wybrać je z menu. Skosztować można także innych potraw regionalnych, przygotowanych zgodnie z panującymi zwyczajami, tradycjami. Miłośników oryginalnych smaków zachęcamy do odkrywania kulinarnego folkloru. Dania są bardzo zróżnicowane, od zupełnie prostych, aż po bardziej wykwintne, zaskakujące niepowtarzalnością smaku.

Zapewniamy także atrakcję niezależną od panującej pory roku. Turyści mogą grillować wiosną, latem, jesienią i zimą. Smak grillowanych potraw w tak malowniczym miejscu uatrakcyjni każdy poranek czy wieczór. W ciągu dnia można podziwiać widok błyszczącej tafli wody w stawie i otaczających ją roślin. Wieczorem można usiąść i przyjemnie spędzić czas, słuchając koncertu świerszczy, żab i ptaków.

Brzeziny zimą odkrywają przed turystami inne oblicze, zaśnieżone pagórki, spoczywający śnieg w zagłębiu dolin tworzą zachwycający obraz z widokówki, pozostający w pamięci na wiele lat.

W okolicznych wsiach czeka na miłośników sportów zimowych wiele atrakcji. W powiecie strzyżowskim do dyspozycji pozostają dwa stoki narciarskie, w Strzyżowie (ośrodek narciarski „Oaza”) i Gogołowie (wyciąg narciarski „Pod Dziedzicem”). Stoki są przystosowane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających wyciągi narciarskie w Gogołowie jest możliwość m.in. przejażdżki saniami z zaprzęgiem, korzystając z oferty stajni koni huculskich „Chrapka”. Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oferuje w sezonie zimowym naukę jazdy na łyżwach, zajęcia rekreacyjne na basenie. Po aktywnym wypoczynku można zrelaksować się w saunie, jacuzzi lub gabinecie masażu znajdującym się w Parku Wodnym w Strzyżowie.